Grand Power Q1 Mk12/4, kal.: 9mmLuger

Kód: 3953
Produkt je nepredajný na diaľku
Značka: Grand Power
€554 / ks
Na objednávku

Kompaktná verzia modelu Q100 s absenciou bicieho kohúta.

Detailné informácie

Podrobný popis

Q1 je kompaktnou verziou úspešného modelu Q100, vhodnejšou na skryté nosenie ako pre civilné tak i služobné použitie.
Pištoľ Q1 pracuje na princípe pred napnutého zápalníka s absenciou bicieho kohúta. Vďaka unikátnej konštrukcii má spúšť hladký chod s plochou charakteristikou, bez typického stúpania pred odpalom, ktorý umožňuje presnú streľbu bez strhávania i v stresovej situácii. Spúšť je rovnako vybavená dlhším chodom ako i autonómnou poistkou, bez potreby jej manuálnej aktivácie. V pištoli je rovnako prítomný systém autopoistky s blokáciou zápalníka známy z našej K100 a iných modelov, ktorý bráni náhodnému výstrelu napr. pri páde pištole.

Rovnako ako u iných modelov GRAND POWER, i v Q1 nájdete náš unikátny systém uzamykania rotáciou hlavne, ktorý poskytuje značné zníženie spätného rázu, zvýšenú presnosť a menší zdvih ústia pri streľbe. Vo výsledku pocítite vyššiu presnosť streľby s vyššou rýchlosťou po sebe nasledujúcich výstrelov. Na rozdiel od konkurenčných systémov s rotáciou hlavne, rotácia hlavní GRAND POWER je zabezpečená kombináciou špeciálne tvarovaného povrchu hlavne a rotačného kolíka vo vložke pištole, čo prináša vyššiu spoľahlivosť v náročných podmienkach a nižšiu náchylnosť na závady.

Q1 je vybavená polymérovou rukoväťou/gripom so štyrmi vymeniteľnými chrbtami, v ktorom sa nachádza oceľová vložka, skutočné telo zbrane, vyrobené trieskovým obrábaním z jedného kusu kvalitnej ocele. Rovnaká úroveň kvality je zachovaná i pre ďalších častiach ako je záver, rovnako z jedného kusu ocele, či masívna hrubostenná hlaveň. Pri všetkých častiach a súčastiach boli použité výlučne špičkové materiály a najmodernejšie technologické postupy.
Pre uspokojenie všetkých užívateľov sú všetky ovládacie prvky plne obojstranné. Zbraň je možné rozobrať na čistenie bez nástrojov.

 

Technické parametre:

Model Q1
Kaliber 9x19mm
Kapacita zásobníka 15 nábojov
Odpor spúšte 16N
Celková dĺžka 187mm
Výška bez zásobníka 133mm
Celková šírka 34mm
Dĺžka hlavne 96mm
Hmotnosť 680g
Rám MK12/4

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: