MEOPTA "ZD" 6-24x56 RD, kr. Mil-Dot, 2 zorné pole, svietiaca osnova

Kód: 5006
Značka: Meopta
€1 670 / ks
Na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

ZD 6-24x56 RD

Presná streľba na akúkoľvek požadovanú vzdialenosť.

Najvýkonnejší puškohľad pre špičkových ostreľovačov je navrhnutý pre streľbu na dlhú vzdialenosť a osvetlený zámerný obrazec MilDot 2 s dialkomernou stupnicou slúži k presnému odhadu vzdialenosti cieľa. Točítko pre nastavenie paralaxy je umiestnené na boku puškohľadu, rozsah korekcie paralaxy je od 25 metrov do nekonečna.

Osvetlenie zámerného obrazca umožňuje rýchle nastavenie v závislosti na svetelných podmienkach pri dennej aj nočnej streľbe. Presné taktické točítka s krokom 1/4 MOA v rozsahu 80 MOA. Tubus s priemerom 30mm je vyrobený z jedného kusu najkvalitnejšej hliníkovej zliatiny používanej v leteckom priemysle.

Vlastnosti:

 • Systém osvetlenia zámernej osnovy - Tretie ovládacie točítko puškohľadu - osvetlenie zámerného kríža - umožňuje užívateľovi zvoliť minimálne so siedmich stupňov intenzity. Konštrukcia osvetľovača umožňuje vypnutie osvetlenia v medzi polohách stupňov intenzity, nieje treba stále znovu nastavovať predom zvolený režim.

 • MeoBright 5501 - Všetky optické členy sú opatrené antireflexnými vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocou špičkových technológií v oboru – depozície vrstiev za pomoci iontov. Vrstvy zaisťujú mimoriadne hodnoty svetelnej priepustnosti ďalekohľadu (99,8% na šošovku, 92-95% u celého prístroja podľa modelu).

 • MeoShield - Vrstva aplikovaná za pomoci iontov chráni vonkajšie povrchy šošoviek pred poškriabaním a oderom aj v extrémnych podmienkach. MeoShield spĺňa armádne požiadavky na odolnosť a tvrdosť povrchu.

 • Točítka rektifikácie MeoTrak II - Točítka rektifikácie MeoTrak II, ktoré môžete ovládať prstami, prinášajú presné krokové nastavenie po 1/4 MOA (0,7cm / 100m) s vynikajúcou opakovateľnosťou, jedinečným rozsahom a špičkovou presnosťou. Hmatateľné a počuteľné záskoky zaisťujú presné nastavenie v polných podmienkach.

 • MeoQuick - Rychloostrenie MeoQuick umožňuje rýchle zaostrenie a poskytuje dostatočne široký rozsah pre prispôsobenie obrazu ľudskému oku.

 • Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty sú v Meopte vyrobené, dôkladne očistené, vyleštené a precízne zložené pre špičkový výkon.

 • Zámerná osnova na sklenenej podložke - Precízne vyleptané zámerné kríže do sklenenej podložky ponúka výnimočné stanovenie cieľa pre všetky strelecké aplikácie.

 • Prevracacia sústava - Vyvinúť pre maximálnu odolnosť proti rázom aj u zbraní veľkých kalibrov, výsledkom je opakovateľná presnosť a stálosť zámerného bodu.

 • Hliníkový tubus 30 mm - Jednodielny tubus z ľahkých hliníkových zliatin používaných v leteckom priemysle, odolný a pevný, zaručujúci dlhú životnosť, je opatrený špeciálnou eloxovou povrchovou úpravou odolnou proti oderu, čierny matný povrch eliminuje odlesky.

 • Vodotesný - Všetky puškohľady ZD sú 100% vodotesné , ponorné a sú plne chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.

 • Plnené dusíkom - Všetky puškohľady ZD sú hermeticky uzatvorené, plnené inertním plynom, čo 100% zabraňuje vnútornému roseniu.

 • Nárazuvzdroný - Mechanická konštrukcia puškohľadu zaisťuje maximálnu odolnosť proti spätným nárazom, sú teda vhodné pre všetky bežné typy zbraní.

 • 10 ročná predĺžená záruka - Všetky taktické puškohľady (ZD i MeoStar) majú po registrácii produktu 10 ročnú predĺženú záruku.

 

Technické parametre:

 

Model Tactical ZD 6-24x56 RD
Zväčšenie 6 – 24 x
Priemer objektívu 56mm
Priemer tubusu 30mm
Priemer výstupnej pupily min. 9,1 / max. 2,3mm
Vzdialenosť výstupnej pupily min. 89 / max. 80mm
Zorné pole (°) min 3,2 / max. 0,88mm
Zorné pole (m/100m) min. 5,6 / max. 1,5mm
Poloha zámerného obrazca 2
Dioptrický rozsah okuláru (D) + / -3
Svetelná priepustnosť (%) 92
Rektifikačný krok (cm/100m) 0,7
Rektifikačný rozsah (MOA) 83
Hmotnosť 868g

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: