MEOPTA "ZD" 6-24x56 RD, kr. Mil-Dot, 2 zorné pole, svietiaca osnova

Kód: 5006
Neohodnotené
Značka: Meopta
€1 670 / ks
Na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

ZD 6-24x56 RD

Presná streľba na akúkoľvek požadovanú vzdialenosť.

Najvýkonnejší puškohľad pre špičkových ostreľovačov je navrhnutý pre streľbu na dlhú vzdialenosť a osvetlený zámerný obrazec MilDot 2 s dialkomernou stupnicou slúži k presnému odhadu vzdialenosti cieľa. Točítko pre nastavenie paralaxy je umiestnené na boku puškohľadu, rozsah korekcie paralaxy je od 25 metrov do nekonečna.

Osvetlenie zámerného obrazca umožňuje rýchle nastavenie v závislosti na svetelných podmienkach pri dennej aj nočnej streľbe. Presné taktické točítka s krokom 1/4 MOA v rozsahu 80 MOA. Tubus s priemerom 30mm je vyrobený z jedného kusu najkvalitnejšej hliníkovej zliatiny používanej v leteckom priemysle.

Vlastnosti:

 • Systém osvetlenia zámernej osnovy - Tretie ovládacie točítko puškohľadu - osvetlenie zámerného kríža - umožňuje užívateľovi zvoliť minimálne so siedmich stupňov intenzity. Konštrukcia osvetľovača umožňuje vypnutie osvetlenia v medzi polohách stupňov intenzity, nieje treba stále znovu nastavovať predom zvolený režim.

 • MeoBright 5501 - Všetky optické členy sú opatrené antireflexnými vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocou špičkových technológií v oboru – depozície vrstiev za pomoci iontov. Vrstvy zaisťujú mimoriadne hodnoty svetelnej priepustnosti ďalekohľadu (99,8% na šošovku, 92-95% u celého prístroja podľa modelu).

 • MeoShield - Vrstva aplikovaná za pomoci iontov chráni vonkajšie povrchy šošoviek pred poškriabaním a oderom aj v extrémnych podmienkach. MeoShield spĺňa armádne požiadavky na odolnosť a tvrdosť povrchu.

 • Točítka rektifikácie MeoTrak II - Točítka rektifikácie MeoTrak II, ktoré môžete ovládať prstami, prinášajú presné krokové nastavenie po 1/4 MOA (0,7cm / 100m) s vynikajúcou opakovateľnosťou, jedinečným rozsahom a špičkovou presnosťou. Hmatateľné a počuteľné záskoky zaisťujú presné nastavenie v polných podmienkach.

 • MeoQuick - Rychloostrenie MeoQuick umožňuje rýchle zaostrenie a poskytuje dostatočne široký rozsah pre prispôsobenie obrazu ľudskému oku.

 • Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty sú v Meopte vyrobené, dôkladne očistené, vyleštené a precízne zložené pre špičkový výkon.

 • Zámerná osnova na sklenenej podložke - Precízne vyleptané zámerné kríže do sklenenej podložky ponúka výnimočné stanovenie cieľa pre všetky strelecké aplikácie.

 • Prevracacia sústava - Vyvinúť pre maximálnu odolnosť proti rázom aj u zbraní veľkých kalibrov, výsledkom je opakovateľná presnosť a stálosť zámerného bodu.

 • Hliníkový tubus 30 mm - Jednodielny tubus z ľahkých hliníkových zliatin používaných v leteckom priemysle, odolný a pevný, zaručujúci dlhú životnosť, je opatrený špeciálnou eloxovou povrchovou úpravou odolnou proti oderu, čierny matný povrch eliminuje odlesky.

 • Vodotesný - Všetky puškohľady ZD sú 100% vodotesné , ponorné a sú plne chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.

 • Plnené dusíkom - Všetky puškohľady ZD sú hermeticky uzatvorené, plnené inertním plynom, čo 100% zabraňuje vnútornému roseniu.

 • Nárazuvzdroný - Mechanická konštrukcia puškohľadu zaisťuje maximálnu odolnosť proti spätným nárazom, sú teda vhodné pre všetky bežné typy zbraní.

 • 10 ročná predĺžená záruka - Všetky taktické puškohľady (ZD i MeoStar) majú po registrácii produktu 10 ročnú predĺženú záruku.

 

Technické parametre:

 

Model Tactical ZD 6-24x56 RD
Zväčšenie 6 – 24 x
Priemer objektívu 56mm
Priemer tubusu 30mm
Priemer výstupnej pupily min. 9,1 / max. 2,3mm
Vzdialenosť výstupnej pupily min. 89 / max. 80mm
Zorné pole (°) min 3,2 / max. 0,88mm
Zorné pole (m/100m) min. 5,6 / max. 1,5mm
Poloha zámerného obrazca 2
Dioptrický rozsah okuláru (D) + / -3
Svetelná priepustnosť (%) 92
Rektifikačný krok (cm/100m) 0,7
Rektifikačný rozsah (MOA) 83
Hmotnosť 868g

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie