MEOPTA Artemis 2000 3-9x42 - Puškohľad

Kód: 5013
Značka: Meopta
€513 / ks
Na objednávku

Tradičná rada puškohľadov v tom najlepšom slova zmysle. Ponúka obľúbené a preverené modely vyrobené z tradičných materiálov. !!!CENA JE ORIENTAČNÁ!!!

Detailné informácie

Podrobný popis

Komplexne konštruovaná rada, ktorá ponúka najširší sortiment puškohľadov Meopta s pevným aj premenným zväčšením. Pevný oceľový tubus, maximalizovaná nárazu vzdornosť, vynikajúci optický výkon, vodotesnosť a elegantný, plne funkčný design - to sú vlastnosti, ktoré ocenia predovšetkým profesionáli a tí, pre ktorých je poľovníctvo a lov neoddeliteľnou súčasťou životného štýlu.

Tubus z ocele alebo duralu

Nemožno jednoznačne povedať, či pre hlavný tubus puškohľadu je lepšia oceľ alebo hliníková zliatina.
Oba materiály majú svoje výhody i nevýhody a z oboch materiálov skonštruovala Meopta tubusy plne vyhovujúce extrémnej záťaži, akej sú puškohľady vystavené. Oceľové tubusy sú odolnejšie voči vonkajšiemu poškodeniu, hliníková zliatina je naproti tomu ľahšia.
Konštrukcia puškohľadu Meopta s oceľovými tubusmi má však jednu výhodu naviac: Využíva efekt ”teplotnej kompenzácie”, keď dĺžkové zmeny hlavného tubusu pri rôznych teplotách sú plne kompenzované dĺžkovými zmenami vnútorného tubusu nesúceho zámernú osnovu a čočky prevracajúceho systému. Táto jedinečná vlastnosť puškohľadov Artemis 2000
a Artemis 2100 v praxi znamená, že nulová paralaxa nastavená na 100 m v montážnych dielňach Meopty pri teplote 20°C, zostáva nastavená na 100 m pri love pod poludňajším slnkom rovníkovej Afriky rovnako ako na zamrznutých pláňach Aljašky.

 

Kvadratický priebeh rektifikácie

Kvadratický priebeh rektifikácie znamená, že horizontálne aj vertikálne pohyby zámerného krža sú navzájom nezávislé a garantovaného rozsahu pohybu možno dosiahnuť v ľubovoľnom smere.

 

Zámerný kríž v prednej alebo zadnej ohniskovej rovine

Zámerný kríž umiestnený v prednej ohniskovej rovine (za objektívom) znamená,
že pri zmene zväčšenia sa súčasne s obrazom cieľa zväčšuje či zmenšuje zdanlivá
veľkosť zámerného kríža.
Zámerný kríž umiestnený v zadnej ohniskovej rovine (pred okulárom)
znamená, že pri zmene zväčšenia obrazu zostáva zdanlivá veľkosť zámerného kríža konštantná.

Platí teda

• U puškohľadov s pevným zväčšením na polohe zámerného kríža nezáleží.
• Zámerný kríž v prednej ohniskovej rovine umožňuje použiť diaľkomerné stupnice aj rozhranie silných čiar pre meranie vzdialeností pri ktoromkoľvek zväčšení.

 

Použitie diaľkomernej stupnice pri krížoch 4A a 4B:

Do obrazu stupnice umiestnite cieľ, alebo časť cieľa, ktorého reálnu výšku odhadujete na 0,5 m (tento rozmer signalizuje číslice 0,5 vľavo od stupnice), tak, že spodný okraj cieľa leží na základovej ryske stupnice. Číslo nad ryskou, ktorá zodpovedá hornému okraju cieľa, udáva vzdialenosť cieľa v stovkách metrov. Ak odhadujeme napríklad výšku trupu dospelého srnca na 0,5 m, nachádza sa srnec pozorovaný podľa obrázku vo vzdialenosti asi 200 m.

Technické parametre:

Model Artemis 3000 3-9 x 42
Zväčšenie 3-9 x
Optický priemer objektívu 42 mm
Zorné pole 4,8-13,2 m / 100 m
Min. Rozsah nastavenia 145 cm /100 m (min.50´)
Vzdialenosť výstupnej pumpily 75 mm
Dioptrický rozsah okuláru ±3 D
Priemer stredného (upevňovacieho) tubusu 30 mm
Priemer objektívového tubusu 48,7 mm
Priemer okulárového tubusu 42,5 mm
Hmotnosť 495 g
Celková dĺžka 320 mm
Umiestnenie zámerného kríža zadná ohnisková rovina

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: