MEOPTA Ďalekohľad Meostar B1 8x42

Kód: 7110
Neohodnotené
Značka: Meopta
€775 / ks
Ihneď k odberu

Detailné informácie

Podrobný popis

POPIS:

 

MeoStar B1 42 mm

Rada ďalekohľadov MeoStar B1 42 mm ponúka univerzálny výkon v kompaktnom a ergonomickom prevedení. Špičkový optický systém v kombinácii s robustnou mechanikou robí z tohoto ďalekohľadu jeden z najvýkonnejších modelov na súčasnom trhu. Technológie antireflexných vrstiev MeoBright 5501 aplikovaných depozíciou za pomoci iontov, zaisťuje brilantný, krištáľovo čistý obraz aj za tých najnáročnejších svetelných podmienok.
Všetky binokuláry rady MeoStar B1 sú vodotesné, plnené ochrannou dusíkovou atmosférou.

7x42 - Poskytuje extrémne široké zorné pole, ideálne pre lov v husto zalesnenom prostredí.

8x42 - Poskytuje veľmi široké zorné pole so zväčšením, ktoré je vhodné pre určenie detailov na strednú vzdialenosť. Výborný na srncov, jeleňov, losy a pod.

r0x42 - Poskytuje vyššiu úroveň priblíženia, ktoré je vhodné pre určení detailov zvery na dlhé vzdialenosti. Pohodlný pre pozorovanie v členitej krajine, výborný pre lov srncov, jeleňov, losov a pod.

Vlastnosti

  • MeoBright 5501 - Všetky optické členy sú opatrené antireflexnými vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocou špičkových technológií v obore – depozícia vrstiev za pomoci iontov. Vrstvy zaišsťujú mimoriadne hodnoty svetelnej priepustnosti ďalekohľadov (99,8% na šošovku, 87-89% u celého prístroja podľa modelu).

  • MeoShield - Vrstva aplikovaná za pomoci iontov chráni vonkajší povrchy šošoviek pred poškriabaním a oderom aj v extrémnych podmienkach. MeoShield spĺňa armádne požiadavky na odolnosť a tvrdosť povrchu.

  • Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty sú v Meopte vyrobené, dôkladne očistené, vyleštené a precízne zložené pre špičkový výkon.

  • Vodotesný - Všetky ďalekohľady sú 100% vodotesné, ponorné a sú plne chránené proti vlhkosti, daždi a snehu.

  • Plnené dusíkom - Všetky ďalekohľady sú hermeticky uzatvorené, plnené inertným plynom, čo 100% zabraňuje vnútorné rosenie.

  • Systém hranolov - Precízne vybrúsené Schmidt-Pechanove systémy hranolov umožňujú dlhé pozorovanie bez únavy zraku.

  • Ostrenie a dioptrická korekcia - Centrálne točítko ostrenia s integrovaným točítkom dioptrickej korekcie pre jednoduché nastavenie jedným prstom.

  • Ergonomický tvar - Ochranné pryžové armovanie je na úchopových plochách zmäkčené pre zníženie únavy rúk a lepšie držanie. Ergonomicky tvarované miesta pre palce vyhovie každému a zaručí vyvážený a pohodlný úchop.

  • Hliníkové telo - Telo z ľahkých hliníkových zliatin používaných v leteckom priemysle je mimoriadne odolné a zaručí dlhú životnosť.

  • 30 ročná predĺžená záruka - Všetky ďalekohľady MeoStar majú po registrácii produktu 30 ročnú predĺženú záruku.Technické parametre:

Model MeoStar B1 8x42
Zväčšenie 8x
Optický priemer objektívu 42mm
Zorné pole 137m / 100m
Zorné pole 7,84°
Vzdialenosť výstupnej pupily 17,4mm
Minimálna pozorovacia vzdialenosť 3m
Priemer výstupnej pupily 5,3mm
Súmrakový faktor 18,3
Sveteľná priepustnosť 88,00%
Sveteľná priepustnosť súmraková 80,00%
Dioptrická korekcia + / - 3
Výška 150mm
Šírka 133mm
Hĺbka 59mm
Hmotnosť - bez krytiek a popruhu 897g

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: