MEOPTA Meostar R1r 3-12x56 RGD, 4C, (zelený/červený bod)

Kód: 5034
Neohodnotené
Značka: Meopta
€927 / ks
Ihneď k odberu

MeoStar R1r 3-12x56 RGD je najobľúbenejší typ puškohľadu Meopta v cele Európe, pretože je univerzálny pre akékoľvek aktivity aj pre lov za šera. Disponuje dvojfarebným režimom osvetlenia - zeleným aj červeným bodom.

Detailné informácie

Podrobný popis

MeoStar R1r 3-12x56 RGD

 

Disponuje dvojfarebným režimom osvetlenia - zeleným aj červeným bodom.

MeoStar R1r 3-12x56 RGD je najobľúbenejší typ puškohľadu Meopta v cele Európe, pretože je univerzálny pre akékoľvek aktivity aj pre lov za šera.

 

Vďaka vysokej svetelnosti je použiteľný od svitania až do zotmenia. Optické členy sú opatrené niekoľkonásobnou antireflexnou vrstvou MeoBright 5501, čo zaručuje mimoriadnu svetelnú priepustnosť.

 

MeoStar R1r 3-12x56 RGD ponúka rovnaké funkcie a výhody ako jeho kolega z radu R1, ale zámerný obrazec je umiestnený v druhej ohniskovej rovine, čo znamená, že sa pri zmene zväčšenia subjektívna veľkosť kríža nemení. Má mimoriadnu svetelnú priepustnosť vďaka použitým niekoľkonásobným vrstvám MeoBright 5501 a jeho svetelné schopnosti sú ešte umocnené osvetleným zámerným obrazcom.

Model MeoStar R1r 3-12x56 RGD naviac disponuje dvojfarebným režimom osvetlenia - zeleným a červeným bodom.

Výhodou osvetľovacieho systému je vypnutie v medzipolohe, čo znamená, že pri vypnutí osvetlenia a následnom zacielení stačí otočiť o jeden klik pre návrat na posledne nastavenú úroveň osvetlenia. To strelcovi umožňuje presne sa prispôsobiť svetelným podmienkam.

 

 

Vlastnosti:

 • Systém osvetlenia zámernej osnovy - Tretie ovládacie točítko puškohľadu - osvetlenie zámerného kríža - umožňuje užívateľovi zvoliť minimálne zo siedmich stupňov intenzity. Konštrukcia osvetľovača umožňuje vypnutie osvetlenia v medzi polohách stupňov intenzity, nie je potrebné stále znovu nastavovať predom zvolený režim.

 • MeoBright 5501 - Všetky optické členy sú opatrené antireflexnými vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocou špičkových technológií v obore – depozície vrstiev za pomoci iontov. Vrstvy zaisťujú mimoriadne hodnoty svetelnej priepustnosti puškohľadov (99,8% na čočku, 92-95% u celého prístroja podľa modelu).

 • MeoShield - Vrstva aplikovaná za pomoci iontov chráni vonkajšie povrchy čočiek pred poškriabaním a oderom aj v extrémnych podmienkach. MeoShield spĺňa armádne požiadavky na odolnosť a tvrdosť povrchu.

 • Točítka rektifikácie MeoTrak II - Točítka rektifikácie MeoTrak II, ktoré môžete ovládať prstami, prinášajú presné krokové nastavenie po 1/4 MOA (0,7cm / 100m) s vynikajúcou opakovateľnosťou, jedinečným rozsahom a špičkovou presnosťou. Hmatateľné a počuteľné záskoky zaisťujú presné nastavenie v poľných podmienkach.

 • MeoQuick – Rýchlo ostrenie MeoQuick umožňuje rýchle zaostrenie a poskytuje dostatočne široký rozsah pre prispôsobenie obrazu ľudskému oku.

 • Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty sú v Meopte vyrobené, starostlivo očistené, vyleštené a precízne zložené pre špičkový výkon.

 • Zámerná osnova na sklenenej podložke - Precízne vyleptané zámerné kríže do sklenenej podložky ponúka výnimočné stanovenie cieľa pre všetky strelecké aplikácie.

 • Prevracacia sústava - Vyvinutý pre maximálnu odolnosť proti spätný nárazom aj zbraní veľkých kalibrov, výsledkom je opakovateľná presnosť a stálosť zámerného bodu.

 • Hliníkový tubus 30 mm - Jednodielny tubus z ľahkých hliníkových zliatin používaných v leteckom priemysle, odolný a pevný, zaručujúci dlhú životnosť, je opatrení špeciálnou eloxovou povrchovou úpravou odolnou proti oteru, čierny matný povrch eliminuje odlesky.

 • Vodotesný - Všetky puškohľady sú 100% vodotesné, ponorné a sú plne chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.

 • Plnené dusíkom - Všetky puškohledy sú hermeticky uzatvorené, plnené inertným plynom, čo 100% zabraňuje vnútornému roseniu.

 • 30 ročná predĺžená záruka - Všetky lovecké puškohľady MeoStar majú po registrácii produktu 30 ročnú predĺženú záruku

 

 

Technické parametre:

 

Model MeoStar R1 R1r 3-12x56 RGD
Zväčšenie 3 - 12 x
Optický priemer objektívu 56mm
Priemer tubusu 30mm
Priemer výstupnej pupily 15,2mm / 4,7mm
Vzdialenosť výstupnej pupily 83mm / 77mm
Zorné pole 6,3° 2°
Zorné pole (m/100m) 11.03.05
Poloha zámerného obrazca 2
Dioptrický rozsah okuláru (D) -3 3
Sveteľná priepustnosť denná - typická 93,00%
Rektifikační krok (cm/100m) 0,7cm
Rektifikační rozsah 50 MOA
Korekcia paralaxy (y/n) nie
Hmotnosť 660g
Celková dĺžka 363 mm

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie