MEOPTA ZD 4-16x44 RD Tactic, kr. Mil-Dot Special - svietiaci - Puškohľad

Kód: 5033
Značka: Meopta
€1 230 / ks
vypredané

Detailné informácie

Podrobný popis

POPIS:

 

ZD 4-16x44 RD

Synonymum absolútnej presnosti.

Navrhnutý pre vybavenie špeciálnych jednotiek, ostreľovačov a špičkových profesionálnych strelcov.

Spoľahlivý puškohľad pre presnú streľbu na vzdialenosti nad 800 metrov bez ohľadu na použitie. Vďaka presnému zámernému točítku a možnosti korekcie paralaxy v rozsahu od 9 m do nekonečna ponúka ZD 4-16x44 RD precíznu presnosť a vynikajúcu schopnosť sledovania cieľa, ktorá je kľúčová pre bezpečnostné zložky a benchrestových strelcov.

Rektifikačné točítka sú jednoducho nastaviteľné, čo umožňuje výnimočnú opakovateľnosť výkonu. Rektifikačný krok je 0.5 Mil Rad.

Jednodielny tubus z najkvalitnejších leteckých hliníkových zliatin zaisťuje vodotesnosť, odolnosť proti zahmleniu aj nárazu a spoľahlivosť v extrémnych podmienkach.

 

Vlastnosti:

MeoBright 5501 - všetky optické členy sú opatrené antireflexnými vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocou špičkových technológií v obore - depozície vrstiev za pomoci iónov. Vrstvy Zaisťujú Mimoriadne hodnoty svetelnej priepustnosti ďalekohľadov (99,8% na šošovku, 92 až 95% v prípade celého prístroja podľa modelu).

MeoShield - Vrstva aplikovaná za pomocou iónov chráni vonkajšie povrchy šošoviek pred poškriabaním oderom aj v extrémnych podmienkach. MeoShield spĺňa armádne požiadavky na odolnosť a tvrdosť povrchu.

MeoQuick – Rýchlo ostrenie MeoQuick umožňuje rýchle zaostrenie poskytuje dostatočne široký rozsah pre prispôsobenie obrazu ľudskému oku.

Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty sú v Meopte vyrobené, starostlivo očistené, vyleštené precízne zložené pre špičkový výkon.

Zámerná osnova na sklenenej podložke - Precízne vyleptané zámerné kríže do sklenenej podložky ponúkajú výnimočné stanovenie cieľa pre všetky strelecké aplikácie.

Nastavenie paralaxy - Točitko nastavenia paralaxy na objektíve umožňuje nastaviť paralaxu v rozsahu od 9 m (10 yd) do nekonečná, čo zabezpečuje presnú streľbu na dlhú vzdialenosť.

Prevracacia sústava - Vyvinutý pre maximálnu odolnosť proti spätným rázom aj u zbraní veľkých kalibrov, výsledkom je opakovateľná presnosť stálosť zámerného bodu.

Hliníkový tubus 30 mm - Jednodielny tubus z ľahkých hliníkových zliatin používaných v leteckom priemysle, odolný a pevný, zaručujúce dlhú životnosť, je opatrený špeciálnou eloxovou povrchovou úpravou odolnou proti oteru, čierny matný povrch eliminuje odlesky.

Vodotesný - všetky puškohľady ZD SÚ 100% vodotesné, sú plne ponorné chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.

Plnené dusíkom - všetky puškohľady ZD SÚ hermeticky uzavreté, plnené inertným plynom, čo 100% zabraňuje vnútornému roseniu.

Nárazuvzdorný - mechanická konštrukcia puškohľadov zaisťuje maximálnu odolnosť proti spätným rázom, sú teda vhodné pre všetky bežné typy zbrani.

10 ročná Predĺžená záruka - všetky taktické puškohľady (ZD i Meostar) majú po registrácii produktu 10 ročnú predĺženú záruku.

 

Technické parametre:

Model Tactical 4-16x44RD
Zväčšenie 4 - 16 x
Optický priemer objektívu 44 mm
Priemer tubusu 30 mm
Priemer výstupnej pupily 11 / 2,2 mm
Vzdialenosť výstupnej pupily 100 / 80 mm
Zorné pole 4,88 / 1,36 °
Zorné pole (m/100m) 8,5 / 2,4
Poloha zámerného obrazca 2
Dioptrický rozsah okuláru -3 / 3 dpt
Svetelná priepustnosť denná - typická (%)  
Rektifikačný krok (cm/100m) 0,5
Rektifikačný rozsah (cm/100m) 47
Korekcia paralaxy (y/n) áno
Hmotnosť 800g
A (mm) 385
B (mm) 153
C (mm) 71
D (mm) 55
E (mm) 55,5
F (mm) 41,5
G (mm) 30
H (mm) 135,5
K (mm) 97

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: