Sada na preparáciu srnčích trofejí (5x nástroj, držiak, obal, návod)

Kód: 6601
Značka: Dřevo Novák
€55 / ks
Vypredané
Sada na preparáciu srnčích trofejí. Sada obsahuje Držiak, Nástroj s klobúčikom - drgáčik, Lopatka na očné bulvy, Kotvička, Nôž so škrabkou, Háčik

Detailné informácie

Podrobný popis

Držiak

Odskrutkovaním prednej krídlovej matice oddelíme lišty v prednej časti držiaka a medzi ne zasunieme parožie, maticu zaskrutkujeme a tým pripevníme trofej k držiaku. Dotiahnutie matky uskutočníme tak, aby sa trofej nepohybovala, čiže nevypadla z držiaka počas procesu varenia. Povolením dvoch krídlových matiek na tele držiaka môžeme upraviť uhol ramena na čo najlepšie vloženie trofeje do hrnca. Po čiastočnej úprave uhla matky opäť dotiahneme tak, aby sa uhol nemenil, a jeho finálnu polohu zafixujeme, až kým pripevníme držiak k hrncu.  Držiak pripevníme na hrniec tak, že odskrutkujeme maticu na upínacej časti držiaka a ten nasadíme na okraj hrnca a dotiahneme pevne, tak aby sa držiak ďalej nepohyboval. Napokon skorigujeme uhol a ponorenie trofeje do hrnca tak, aby sa spodný diel trofeje nedotýkal dna, lebo by mohla prihorieť.
 

Nástroj s klobúčikom - drgáčik

Po odrezaní hlavy musíme vybrať mäkkú tkáňu mozgu tak, že drgáčikom rozdrvíme mozog na kašovitú hmotu, ktorú napokon povyberáme, tak aby vnútri nič nezostalo. Drobné čiastočky môžme povyberať aj s pomocou tečúcej vody z kohútika.

 

Lopatka na očné bulvy

Lopatku vsuneme za očnú bulvu a krúžiacim pohybom oddelíme bulvu od lebky. Po vyňatí bulvy ďalej lopatkou vyškriabeme zvyšnú tkáň a masť, ktoré ostali vnútri po odstránení bulvy a nie sú žiadúce.


Kotvička

Kotvičku použijeme na odstránenie mozgovej blany, ktorá zostane po vyňatí mozgu, tak, že oblúčikom kotvičky odstránime blanu, namotáme ju na kotvičku a vytiahneme von. Ďalej kotvičku používame na odstránenie mäkkých tkáň a podobne.


Nôž so škrabkou

Nôž používame na oškieranie zvyškov mäsa, šlách a blán z povrchu lebky a čeľusti, na očistenie ruží od zvyškov srsti a na celkové očistenie trofeje. Tento nástroj môžme podľa potreby ostriť pomocou bežnej brúsky.


Háčik

Háčik slúži na dočistenie, odstránenie tých najmenších zvyškov tkanín na trofeji, zo všetkých otvorov v lebke, chrupaviek a blán podľa potreby. Tento nástroj je pomocným nástrojom celej sady.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: