MEOPTA Meostar R2 2,5-15x56 RD, 4K, (červený krížik)

Kód: 5037
Značka: Meopta
€1 358 / ks
Ihneď k odberu

Detailné informácie

Podrobný popis

MEOPTA Meostar R2

 

Puškohľady s väčšími priemermi objektívu sú najvhodnejšie pre aktivity vyžadujúce istotu zásahu na dlhšiu vzdialenosť, a to aj za svitania, súmraku alebo dažďa. Meostar R2 2,5-15x56 RD poskytuje vďaka vrstvám MeoLux mimoriadnu svetelnú priepustnosť, ktorá z neho robí naozaj výkonného pomocníka každého lovca. Šesťnásobný zoom významne prispeje k čistému a presnému zásahu.
 

Vlastnosti:

 • MeoLux - Najnovšia vrstva MeoLux je vyvinutá pre ešte lepšiu svetelnú priepustnosť a obmedzenie nežiaducich odleskov. Všetky optické členy puškohľadov z rady Meostar R2 sú opatrené antireflexnou vrstvou MeoLux, ktorá zaisťuje až 93-95% svetelnej priepustnosti na celý puškohľad (99,8% na jeden optický člen). Vďaka tejto novej generácii optických vrstiev sa môžu puškohľady Meostar R2 pýšiť naozaj svetovo špičkovú svetelnou priepustnosťou. Z hľadiska výkonu za šera sú puškohľady Meostar R2 na samej hranici dnešných technologických možností. Nové špeciálne antireflexné vrstvy MeoLux prakticky umožnia aktívne pozorovanie a lov až do šera alebo za jasnej noci.
 • MeoDrop - Špeciálna hydrofóbne vrstvy odvádzajú vodu, prach a mastnotu z povrchu optických členov, čím napomáhajú udržaniu čistého, brilantného obrazu. Sú založené na princípe lotosového efektu; špecifická mikroskopická vrstva spôsobí, že sa nežiaduce prachové alebo vodné čiastočky zhluknú do kvapiek, ktoré jednoducho z povrchu šošovky skĺznu. Optické členy opatrené vrstvou MeoDrop sa ľahko čistia a nevznikajú na nich šmuhy.
   
 • MeoShield - Kremíková vrstva aplikovaná za pomoci iónov chráni vonkajšie povrchy šošoviek pred poškriabaním a oderom, a to aj v poľných podmienkach.
   
 • MeoQuick - Rychloostrenie MeoQuick umožňuje rýchle zaostrenie a poskytuje dostatočne široký rozsah pre prispôsobenie obrazu ľudskému oku.
   
 • Točítka rektifikácie MeoTrak II - Točítka rektifikácie MeoTrak II prinášajú presné krokové nastavenie s vynikajúcou opakovateľnosťou a presnosťou. Hmatateľné a počuteľné záskoky zaisťujú presné nastavenie v poľných podmienkach.
   
 • RD2 - Osvetľovač zámerného obrazca novej generácie s možnosťou nastavenia 8 stupňov intenzity osvetlenia a s vypínaním v medzipolohách.
   
 • Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty sú v Meopte vyrobené, starostlivo očistené, vyleštené a precízne zložené pre špičkový výkon.
   
 • Zámerná osnova na sklenenej podložke - Precízne vyleptané zámerné kríže do sklenenej podložky ponúka výnimočné stanovenie cieľa pre všetky strelecké aplikácie.
   
 • Prevracacia sústava - Vyvinutá pre maximálnu odolnosť proti rázom i zbraní veľkých kalibrov, výsledkom je opakovateľná presnosť a stálosť zámerného bodu.
   
 • Hliníkový tubus 30 mm - Jednodielny tubus z ľahkých hliníkových zliatin používaných v leteckom priemysle, odolný a pevný, zaručujúce dlhú životnosť, je opatrený špeciálnou eloxovou povrchovou úpravou odolnou proti oteru, čierny matný povrch eliminuje odlesky.
   
 • Vodotesný - Všetky puškohľady Meopta sú 100% vodotesné, ponorné a sú plne chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.
   
 • Plnené dusíkom - Všetky puškohľady sú hermeticky uzavreté, plnené inertným plynom, čo 100% zabraňuje vnútornému roseniu.
   
 • 30 ročná predĺžená záruka - Meopta stavia na svojej optickej dokonalosti, tradícii a skúsenostiach a preto poskytuje na vybrané výrobky predĺženú tridsaťročnú záruku. Túto výhodu získa užívateľ na základe registrácie.

 

Technické parametre:

Model MeoStar R2 2.5-15x56 RD
Zväčšenie 2,5 - 15 x
Optický priemer objektívu (mm) 56
Priemer tubusu (mm) 30
Priemer výstupnej pupily (mm) 11,2 – 3,8
Vzdialenosť výstupnej pupily (mm) 97 95
Zorné pole (°) 8,5 1,42
Zorné pole (m/100m) 14,9 2,5
Poloha zámerného obrazca 2
Dioptrický rozsah okuláru (D) -3 3
Sveteľná priepustnosť (%) 94,5
Rektifikačný krok (cm/100m) 0,7
Rektifikačný rozsah (MOA) 60
Korekcia paralaxy (y/n) ne
Hmotnosť (g) 650
Celková dĺžka (mm) 353

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: