MEOPTA Meostar RD 7x56 LP - Puškohľad

Kód: 5022
Značka: Meopta
€731 / ks
Ihneď k odberu

Meopta uvádza na trh novú generáciu puškohľadov, ktorá si kladie za cieľ uspokojiť aj tých najnáročnejších užívateľov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Meopta uvádza na trh novú generáciu puškohľadov, ktorá si kladie za cieľ uspokojiť aj tých najnáročnejších užívateľov. Materiálom používaným pre výrobu tubusov týchto puškohľadov je jedna z najkvalitnejších hliníkových zliatin, ktorá umožňuje opatriť povrch tubusu čiernou anodizáciou (tzv. eloxom). Táto povrchová úprava je molekulárne naviazaná na hliníkový materiál, čo robí povrch tubusu extrémne chemicky odolným. Okrem toho je povrch upravený špeciálnou technológiou tak, aby bol príjemný na dotyk. Zdokonalené antireflexné vrstvy MB-5501 na optike vedú k špičkovým hodnotám svetelnej priepustnosti puškohľadu medzi 94% - 95%.

 Vlastnosti:

 

 • premenné zväčšenie
 • ľahký jednodielny tubus z najkvalitnejších Al zliatin používaných v leteckom priemysle
 • jedinečná konštrukcia vnútorného mechanizmu zaisťujúca najvyššiu mechanickú odolnosť
 • vynikajúca rozlišovacia schopnosť a špičková svetelná priepustnosť dosahujúca 94%-95%
 • mnohonásobné antireflexné vrstvy MB-5501
 • vodotesný, odolný proti vnútornému zahmleniu
 • záskokový mechanizmus horizontála a vertikálna rektifikácia s krokom 1/4 in/100 yd
 • modely RD s osvetleným zámerným bodom
 • kvadratický priebeh rektifikácie

 Nemožno jednoznačne povedať, či pre hlavný tubus puškohľadu je lepšia oceľ alebo hliníková zliatina.
Oba materiály majú svoje výhody i nevýhody a z oboch materiálov skonštruovala Meopta tubusy plne vyhovujúce extrémnej záťaži, akej sú puškohľady vystavené. Oceľové tubusy sú odolnejšie voči vonkajšiemu poškodeniu, hliníková zliatina je naproti tomu ľahšia. Konštrukcia puškohľadu Meopta s oceľovými tubusmi má však jednu výhodu naviac: Využíva efekt ”teplotnej kompenzácie”, keď dĺžkové zmeny hlavného tubusu pri rôznych teplotách sú plne kompenzované dĺžkovými zmenami vnútorného tubusu nesúceho zámernú osnovu a čočky prevracajúceho systému. Táto jedinečná vlastnosť puškohľadov Artemis

2000 a Artemis 2100 v praxi znamená, že nulová paralaxa nastavená na 100 m v montážnych dielňach Meopty pri teplote 20°C, zostáva nastavená na 100 m pri love pod poludňajším slnkom rovníkovej Afriky rovnako ako na zamrznutých pláňach Aljašky.
 
Kvadratický priebeh rektifikácie
Kvadratický priebeh rektifikácie znamená, že horizontálne aj vertikálne pohyby zámerného kríža sú navzájom nezávislé a garantovaného rozsahu pohybu možno dosiahnuť v ľubovoľnom smere.
 
Zámerný kríž v prednej alebo zadnej ohniskovej rovine
Zámerný kríž umiestnený v prednej ohniskovej rovine (za objektívom) znamená, že pri zmene zväčšenia sa súčasne s obrazom cieľa zväčšuje či zmenšuje zdanlivá veľkosť zámerného kríža (viď tabuľka).
Zámerný kríž umiestnený v zadnej ohniskovej rovine (pred okulárom) znamená, že pri zmene zväčšenia obrazu zostáva zdanlivá veľkosť zámerného kríža konštantná
 
Platí teda
 • U puškohľadov s pevným zväčšením na polohe zámerného kríža nezáleží.
 • Zámerný kríž v prednej ohniskovej rovine umožňuje použiť diaľkomerné stupnice aj rozhranie silných čiar pre meranie vzdialeností pri ktoromkoľvek zväčšení.

Použitie diaľkomernej stupnice pri krížoch 4A a 4B
Do obrazu stupnice umiestnite cieľ, alebo časť cieľa, ktorého reálnu výšku odhadujete na 0,5 m (tento rozmer signalizuje číslice 0,5 vľavo od stupnice), tak, že spodný okraj cieľa leží na základovej ryske stupnice. Číslo nad ryskou, ktorá zodpovedá hornému okraju cieľa, udáva vzdialenosť cieľa v stovkách metrov. Ak odhadujeme napríklad výšku trupu dospelého srnca na 0,5 m, nachádza sa srnec pozorovaný podľa obrázku vo vzdialenosti asi 200 m.

 
Technické parametre:
 
Model Meostar R1 7x56 RD
Zväčšenie 7x
Optický priemer objektívu 56mm
Zorné pole 5,7m/100 m
Vzdialenosť výstupnej pupily 80mm
Dioptrický rozsah okuláru ±3D
Rektifikačný rozsah 116cm/100m
Hmotnosť 495g
Umiestnenie zámerného kríža zadná ohnisková rovina

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: