Nordik - Vábnička na srnca "Nordik Roe", staviteľná, Art.: 160103

Kód: 6542
Značka: Nordik
€25 / ks
Ihneď k odberu

Táto vábnička je vyvinutá špeciálne pre vábenie srnca. Je preladiteľná na všetky zvuky, ktoré potrebujete. K zmene zvuku jednoducho presuniete gumový krúžok medzi dvoma najvzdialenejšími zárezmi.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Táto vábnička je špeciálne vyvinutá pre vábenie srncov. Je predladená pre všetky štyri hlavné zvuky, ktoré potrebujete.
 

Návod na použitie:

Jednoducho presuňte gumový krúžok medzi dva najvzdialenejšie zárezy na vábničke a zmeníte zvuk. Táto vábnička má zdvojenú zvukovú dosku, ktorá sa používa pre lepšiu kontrolu hlasitosti. Čím viac zakryjete otvor na spodnej strane vábničky palcom, tým bude zvuk menej hlasný. Striedajte zvuky nadviazanie kontaktu srny so srnčaťom, zvuky vzrušenej rujnej srny či zvuky pokladanej srny po niekoľko minút a potom opakujte približne po 20-30 minútach na rovnakom stanovišti.

Zvuky nadviazanie kontaktu srny a srnčaťa : Umiestnite gumený krúžok do prvého ( najvzdialenejšieho ) zárezu od tela vábničky a vdychujte krátko do vábničky pre zvuky nadviazanie kontaktu. Pre napodobňovanie zvukov vydávaných srnčaťom, zakusnite zubami vábničku cez gumový krúžok a vydávaný zvuk bude vyšší.

Zvuky vzrušenej rujnej srny: Krúžok umiestnite do druhého zárezu. Dajte zuby do uvoľneného prvého zárezu a zakusnite membránu k telu vábničky. Pery pri tom položte na gumový krúžok v druhom záreze a fúknite. Čím ďalej zahryznete membránu od gumového krúžku, bude zvuk vyšší ( mladá srna ) a naopak ( stará srna ).

Zvuk kladenej srny: Postupujte rovnakým spôsobom ako u napodobňovanie zvukov vzrušenej rujnej srny, ale po fúknutí do vábničky okamžite uvoľnite stlačenie zubov a pier. Získate tak hlas srny, ktorá je práve pokladaná srncom tzv geschreck. Potom striedajte kratšie zvuky vzrušenej rujnej srny s dlhšími zvukmi kladenej srny.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Srnec
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: