Pulsar Thermion 2 XP50, Art.: 76544

Kód: 7616
Novinka
Neohodnotené
€5 019 / ks
Na objednávku

Detailné informácie

Podrobný popis

Vysoko citlivý senzor Thermion 2 používa na snímanie tepelného obrazu mikrobolometer s citlivosťou NETD <25 milikelvin (mK), ktorá charakterizuje schopnosť snímača odlíšiť dva blízke body s čo najmenším rozdielom teploty. Čím nižšia je hodnota NETD, tým lepšie môže senzor zaznamenávať malé teplotné rozdiely objektov a oddeliť ich od okolitého tepelného šumu. Napríklad počas zrážok, hmly alebo chladného rána, kedy okolité prostredie má nízky teplotný kontrast a sú to najťažšie podmienky pre termovízne vyobrazení, v tomto prípade vďaka vysokej citlivosti senzor bude schopný rozlíšiť najmenšie rozdiely teploty a zameriavač poskytne lovci jasný obraz s lepším kontrastom.

 

Objektív s veľkou clonou

Vlastnosti termovízne optiky majú rozhodujúci vplyv na schopnosť termokamery zachytiť aj najnižšie úrovne teplotného žiarenia. Dokonalé detekcie je dosiahnuté objektívom Thermion 2 XP50 (F / 1.0) v kombinácii s vysoko citlivým senzorom. Modely Thermion 2 XP50 poskytujú užívateľom vždy najkvalitnejší, najpodrobnejší a vysoko kontrastný obraz, a to aj za dažďa alebo hmly, kedy je kontrast pozorovanej scény minimálny.

 

Štandardný vzhľad a montáž

Tvar zameriavačov Thermion je plne zhodný s tvarom bežných denných zameriavačov a jeho konštrukcia je navrhnutá pre jednoduchú manipuláciu a bezproblémové namontovanie. Pre upevnenie na zbraň sa nevyžaduje špeciálna montáž, ale štandardné 30mm montážne krúžky.

 

Veľká detekčná schopnosť

Vysoko kvalitná optika v spojení s pokročilým tepelným senzorom vytvára dokonalé podmienky pre rozšírenie detekčných schopností pri pozorovaní Thermionom objektov na vzdialenosť 1880 metrov, a to aj v úplnej tme.

Každý Thermion je testovaný na mechanickú odolnosť voči spätnému rázu až 6 000 joulov a preto bezchybne funguje na zbraniach veľkých kalibrov ako sú .375 H & H, 12-kaliber a 9,3x64 pod.

Zameriavač Thermion má odolnú, ale ľahkú celokovovú konštrukciu. Časti zameriavača sú vyrobené s precíznou presnosťou zaručujúcou jeho dlhoročný bezchybný chod aj v rôznych klimatických podmienkach a nasadenie aj v ťažkom teréne.

Prístroj spĺňa štandard vodeodolnosti IPX7, ktorý garantuje odolnosť proti vode pri silnom daždi, snežení a ďalšími nepriaznivými vplyvmi počasia. Thermion je spoľahlivo utesnený a zostáva prevádzkyschopný aj pri ponorení do vody do hĺbky 1m po dobu 30 min.

Funkcia "IMAGE BOOST" je programová funkcia na spracovanie obrazu, exkluzívne navrhnutá pre termovízne prístroja Pulsar. "IMAGE BOOST" výrazne zvyšuje ostrosť kontúr tepelných objektov a vytvára bezkonkurenčnú kvalitu ostrosti obrazu.

Displej použitý k zobrazeniu obrazu poskytuje ostrý, vysoko kontrastný obraz v živých farbách. Použitá technológia AMOLED zabezpečuje úsporu energie a bezchybné a plynulé zobrazenie aj v nízkych prevádzkových teplotách.

Farebné palety ponúkajú možnosť lepšie prispôsobiť zobrazenie konkrétnym podmienkam. Kým biele horúce a čiernej horúce sú najobľúbenejšie, Red Hot, Rainbow a Ultramarine upozorňujú na intenzívnejšie teplé miesta. Fialová, červená monochromatická a sépia sú optimálne palety pre zníženie únavy očí v priebehu dlhých pozorovaní.

Technické parametre:

Model Termion 2XP50
Zväčšenie 2 – 16x
NETD <25mK
Rozmer pixelov 17 mikrometrov
Tip displeja Amoled HD
Snímanie 50Hz
Vzdialenosť detekcie 1800m
Ohnisková vzdialenosť 50mm
Parametre objektívu F50 / 1.0
Zorný uhol 12.4x9.3°
Zorné pole na 100m 21.8x16.3m
Očný reliéf 50mm
Napájanie 3.0 – 4.2mini B – Pack Li-Ion V
Externé napájanie 5V – USB
Videorekordér áno
Veľkosť pamäte 16b
Video / Foto formát mp4 /.jpg
Video / Foto rozlíšenie: 1024x768
Krok rektifikácie 21 mm / 100m
Odolnosť spätnému rázu 6000J
Vodeodolnosť IPX7
Prevádzkové teploty: -25 / +50 ° C
USB, typ microUSB
Diaľkové ovládanie áno
Prevádzková doba (pri T22 ° C) 5+ hod.
Rozmery 416x78x83mm
Hmotnosť 0,9 kg

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: