Caser - Obraný sprej OC KO FOG 40ml. - kaser

Kód: 16077
€5,40 / ks
Ihneď k odberu

Obranné spreje používané aj policajnými a bezpečnostnými zbormi na celom svete, sú jedným z najrozšírenejších sebaobranných prostriedkov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Náplň obvykle tvorí paralyzujúca látka, ktorá ochromí zrak, sliznice a dýchací aparát. Najmodernejším trendom v súčasnosti sú výťažky z kayanského korenia (druh pálivej papriky) označované OC (oleoresin capsicum), ktoré majú aj na odolnú osobu veľmi silný dopad. Kvalitne zasiahnutý človek cíti neovládateľne pálčivú bolesť v očiach a na slizniciach, aj pri miernom nadýchnutí látky má pocit „vyrazeného dychu“. Jeho akcieschopnosť je na niekoľko minút (max cca 30) významne narušená.
 
Obranné spreje typu OC existujú vo dvoch hlavných prevedeniach líšiacich sa charakterom výstreku. Ako typ „hmla“ (angl. FOG) alebo typ „prúd“ čiže „tekutá strela“ (angl. JET). Typ „hmla“ je štandardnejším prevedením výrobku. Výhodou „hmly“ je širší záber bez nutnosti presného mierenia, vďaka väčšiemu rozptylu trysky. Hlavnou nevýhodou môže byť v extrémnom prípade aj zasiahnutie samotného uživateľa alebo nezúčastnených osôb, a to napríklad pri závane vetra, v uzavretých priestoroch (dopravný prostriedok atď.). Doporučenou stratégiou pri použití „hmly“ je útek za súčastného striekania spreja za seba, bez väčšieho mierenia. Útočník si totiž do zamoreného priestoru sám „nabehne“, pokiaľ vás chce prenasledovať.
 
Dĺžka výstreku (podľa veľkosti spreja je okolo 2–4 metrov) pomáha udržiavať výhodnejšiu vzdialenosť. Je však potreba dokonalejšieho namierenia na hlavu útočníka a s tým súvisí aj väčšia dávka odvahy postaviť sa útočníkovi čelom.

 
!!! Nepredajné do 18 rokov !!!

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: