Caser - Obraný sprej OC KO Jet 40ml. - kaser

Kód: 16159
Neohodnotené
€4,20 / ks
Ihneď k odberu

Obranné spreje, takzvané kasery, používané aj policajnými a bezpečnostnými zbormi na celom svete, sú jedným z najrozšírenejších sebaobranných prostriedkov. Nepredajné osobám mladším ako 18 rokov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Náplň obvykle tvorí paralyzujúca látka, ktorá pôsobí ochromujúcim účinkom na zrak, sliznice a dýchací aparát. Najmodernejším trendom v súčasnosti sú výťažky z kayanského korenia (druh pálivej papriky) označované OC (oleoresin capsicum), ktoré majú aj na odolnú osobu veľmi silný dopad. Kvalitne zasiahnutý človek cíti neovládateľne pálčivú bolesť v očiach a na slizniciach, aj pri miernom nadýchnutí látky má pocit „vyrazeného dychu“. Jeho akcieschopnosť je na niekoľko minút (max cca 30) významne narušená.

Obranné spreje typu OC existujú vo dvoch hlavných prevedeniach líšiacich sa charakterom výstreku. Ako typ „hmla“ (angl. FOG) alebo typ „prúd“ čiže „tekutá strela“ (angl. JET).

Typ „hmla“ je štandardnejším prevedením výrobku. Výhodou „hmly“ je širší záber bez nutnosti presného mierenia, vďaka väčšiemu rozptylu trysky. Hlavnou nevýhodou môže byť v extrémnom prípade aj zasiahnutie samotného užívateľa alebo nezúčastnených osôb, a to napríklad pri závane vetra, v uzavretých priestoroch (dopravný prostriedok atď.). Doporučenou stratégiou pri použití „hmly“ je útek za súčastného striekania spreja za seba, bez väčšieho mierenia. Útočník si totiž do zamoreného priestoru sám „nabehne“, pokiaľ vás chce prenasledovať.

Výhodou "tekutej strely" JET je použitie v uzavretých priestoroch, paralyzovaná je len zasiahnutá osoba. Je však potrebné presnejšie mierenie.
  • FOG - výstrek je rozptýlený v tvare hmly, čo umožňuje ľahší zasiahnuť útočníka na úkor vzdialenosti do 4m.
  • JET - výstrek je sústredený do úzkeho lúča, je vhodný na zásah útočníka aj na väčšiu vzdialenosť 5-6m.

Dĺžka výstreku (podľa veľkosti spreja je okolo 2–4 metrov) pomáha udržiavať výhodnejšiu vzdialenosť. Je však potreba dokonalejšieho zamierenia na hlavu útočníka a s tým súvisí aj väčšia dávka odvahy postaviť sa útočníkovi čelom.

Nepredajné osobám mladším ako 18 rokov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie