Schmeisser mod. AR15 M4FL, kal.: .223Rem., 14,5", 10r., M-Lock Slim

Kód: 4178
Novinka
Neohodnotené
€2 360 / ks
Ihneď k odberu

Detailné informácie

Podrobný popis

Schmeisser používa iba najkvalitnejšie materiály a puška je kompletne zostavená v Nemecku. Všetky diely, ktoré nie su priamo od firmy Schmeisser pochádza iba od Európskych NATO certifikovaných výrobcov. Puška je určená pre lovecké aj športové použitie a pre sebaobranu.

AR 15 M4FL je klasická plynovka, teda legendárna americká konštrukcia tzv. DGI, Direct Gas Impingement. Vyrába sa kalibri .223 Rem. a je určená aj pre použitie s muníciou 5,56x45 NATO. Hlaveň v dĺžke 37cm / 14,5", so stúpaním vývrtu 1/9 je z tepelne spracovanej ocele a má silný "government profil". Hlaveň je zakončená trojhrotovým tlmičom výšľahu plameňa. Hlaveň je výrobcom garantovaná na 15000 výstrelov.

Puška má voľne plávajúce predpažbie M-Lok Slim pod ktorým sa skrýva oceľový nastaviteľný gasblock Schmeisser. Gasblock nastavujete klikaním, stačí si len zapamätať počet kliknutí a nastavíte gasblock späť do pôvodnej ideálnej polohy.

Predpažbie je proti pretočeniu poistené naviac dvoma výstupkami ktoré ho fixujú oproti hornému rámu zbrane. Úchyt predpažbia je urobený troma zapustenými skrutkami so závitovými vložkami HELICOIL® pre vysokú pevnosť. Predpažbie je taktiež vybavené hornou Picatinny lištou pre upevnenie príslušenstva.

Rám zbrane je vyrobený z vysoko kvalitnej tvrdenej hliníkovej zliatiny 7075 T6 a je ošetrený tribologickou anodizáciou. Vybavený je hornou Picatinny lištou a nájdete na ňom kompletné obojstranné ovládanie a to vrátane vypúšťania zásobníka a záveru. Puška je vybavená mil-spec dorazom záveru, tak aby prípadné nedovretie záveru mohlo byť strelcom rýchle a efektívne riešenie.

Poistka spúšte je krídielková obojstranná a nastaviteľná na 45°alebo 90°stupňov. Dvojstupňová spúšť má v základnej verzii odpor 2,04 kg (1. stupeň 1135g, 2. stupeň 908g). Spúšť má jasne definovaný chod, ktorý spolu s krátkym resetom spúšte výrazne prispieva k presnosti a rýchlosti streľby.

Obojstranne riešená je aj zväčšenina naťahovacia páka, ktorá je vybavená drážkami pre odvod spalín, ktoré rovnako oceníte predovšetkým pri používaní ľavorukými strelcami. Naťahovacia páka je taktiež z vlastnej produkcie Schmeisser.

Pažba pušky je polymérová teleskopická 6 polohová, s jasným a bezpečným chodom nastavenia. Pažba má tri body pre upevnenie remeňa pomocou QD pútka. Buffer má vlastnú dvojito vinutú pružinu, typickú pre nemecké AR pušky. Pažbička je z formovaného polyméru a má protišmykovú úpravu rovnako ako pätka pažby.

Nosič závorníka a závorník sú ošetrené mangánovým fosfátovaním. Príjemné je precízne usadenie plynového násadca. Veľmi kvalitne je vyrobený a doleštený aj úderník.

Puška má hmotnosť 3250g a pri plnom zasunutí pažby meria 79,5 cm. Koncepčne je puška navrhnutá aj do náročných podmienok a je plne v súlade s mil-spec štandardmi. V súlade s týmto konceptom je puška schopná bezchybnej funkcie s väčšinou svetovo vyrábaných zásobníkov AR 15.

Každá jednotlivá puška AR15 je testovaná a konštruovaná streľbou s rôznymi typy streliva a s odlišnými zásobníky pred opustením továrne.

 

Model AR15 M4FL
Kaliber .223 Rem.
Kapacita zásobníka 10 nábojov
Dĺžka hlavne 14,5“
Stúpanie drážok vývrtu 1:9:00
Celková dĺžka 79,5 – 89,5cm
Hmotnosť 3250g
Puzdro záveru kovaný mil-spec / 7075 T6 hliník
Páka záveru obojstranná, oceľ/ 6082 Hliník
Mieridlá Nastaviteľné, sklopné
Predpažbie vole plavajuce M-Lok Slim Line
Pažba Výsuvná 6 polohová
Poistka obojstranná krídielková

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie