MEOPTA "ZD" 4-16x44 RD, kr. Mil-Dot special, svietiaca osnova

Kód: 5004
Značka: Meopta
€1 279 / ks
Ihneď k odberu

Spoľahlivý puškohľad pre presnú streľbu na vzdialenosti nad 800 metrov bez ohľadu na použitie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Navrhnutý pre vybavenie špeciálnych síl, ostreľovačov a špičkových profesionálnych strelcov.

Spoľahlivý puškohľad pre presnú streľbu na vzdialenosti nad 800 metrov bez ohľadu na použitie. Vďaka presnému zámernému točítku so stupnicou 42 MOA a možnosťou korekcie paralaxy v rozsahu od 9 m do nekonečna ponúka ZD 4-16x44 RD precíznu presnosť a vynikajúcu schopnosť sledovania cieľa, ktorá je kľúčová pre bezpečnostné zložky aj benchrestových strelcov.

Rektifikačné točítka sú jednoducho nastaviteľné, čo umožňuje výnimočnú opakovateľnosť výkonu. Rektifikačný krok je 0.5 Mil Rad.

Jednodielny tubus z najkvalitnejších leteckých hliníkových zliatin zaisťuje vodotesnosť, odolnosť proti zahmleniu aj nárazu a spoľahlivosť v extrémnych prevádzkových podmienkach.

 Vlastnosti:

 • MeoBright 5501 – Všetky optické členy sú opatrené antireflexnými vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocou špičkových technológií v obore – depozície vrstiev za pomoci iontov. Vrstvy zaisťujú mimoriadne hodnoty svetelnej priepustnosti ďalekohľadov (99,8% na šošovku, 92-95% v celom prístroji podľa modelu).
 • MeoShield - Vrstva aplikovaná za pomoci iontov chráni vonkajší povrchy šošoviek pred poškriabaním a oderom aj v extrémnych podmienkach. MeoShield spĺňa armádne požiadavky na odolnosť a tvrdosť povrchu.
 • MeoQuick - Rýchlo ostrenie MeoQuick umožňuje rýchle zaostrenie a poskytuje dostatočne široký rozsah pre prispôsobenie obrazu ľudskému oku.
 • Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty sú v Meopte vyrobené, dôkladne očistené, vyleštené a precízne zložené pre špičkový výkon.
 • Zámerná osnova na sklenenej podložke - Precízne vyleptané zámerné kríže do sklenenej podložky ponúka výnimočné stanovenie cieľa pre všetky strelecké aplikácie.
 • Nastavenie paralaxy - Točítko nastavenia paralaxy na objektíve umožňuje nastaviť paralaxu v rozsahu od 9 m (10 yd) do nekonečna, čo zaisťuje presnú streľbu na dlhú vzdialenosť.
 • Prevracacia sústava - Vyvinutý pre maximálnu odolnosť proti spätným nárazom aj zbraní veľkých kalibrov, výsledkom je opakovateľná presnosť a stálosť zámerného bodu.
 • Hliníkový tubus 30 mm - Jednodielny tubus z ľahkých hliníkových zliatin používaných v leteckom priemysle, odolný a pevný, zaručujúci dlhú životnosť, je opatrený špeciálnou eloxovou povrchovou úpravou odolnou proti oderu, čierny matný povrch eliminuje odlesky.
 • Vodotesný – Všetky puškohľady ZD sú 100% vodotesné, ponorné a sú plne chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.
 • Plnené dusíkom - Všetky puškohľady ZD sú hermeticky uzatvorené, plnené inertným plynom, čo 100% zabraňuje vnútorné rosenie.
 • Nárzu vzdorný - Mechanická konštrukcia puškohľadu zaisťuje maximálnu odolnosť proti spätným nárazom, sú teda vhodné pre všetky bežné typy zbraní.
 • 10 ročná predĺžená záruka - Všetky taktické puškohľady (ZD i MeoStar) majú po registrácii produktu 10 ročnú predĺženú záruku.

 

Technické parametre:

Model ZD 4-16x44 RD
Zväčšenie 4-16 x
Priemer objektívu 44mm
Priemer tubusu 30mm
Priemer výstupnej pupily min.11,0 / max.2,8mm
Vzdialenosť výstupnej pupily min.100 / max. 80mm
Zorné pole (°) Min.4,88 / max.1,36mm
Zorné pole (m/100m) min. 8,5 / max. 2,4mm
Poloha zámerného obrazca 2
Dioptrický rozsah okuláru (D) + / -3
Svetelná priepustnosť (%)
Rektifikačný krok (cm/100m) 0,5
Rektifikačný rozsah (MOA) 47
Korekcia paralaxy (y/n) áno
Hmotnosť 800g
A 385mm
B 153mm
C 71mm
D 55mm
E 55,5mm
F 41,5mm
G 30mm
H 135,5mm
K 97mm

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: