MEOPTA Meostar R1 1,5-6x42 RD, kr. 4C (svietiaci bod) - Puškohľad

Kód: 5032
Neohodnotené
Značka: Meopta
€875 / ks
Skladom
Puškohľad MeoStar R1 1.5-6x42 RD je určený pre lov za bežných denných podmienok aj pri zníženej viditeľnosti. Rozsah zväčšenia je vhodný pre streľbu na rýchlo sa pohybujúci cieľ aj pre lov na dlhšie vzdialenosti. Jeden z najvšestrannejších loveckých puškohľadov na trhu s novým systémom osvetlenia zaistí pohotové použitie puškohľadu za akýchkoľvek svetelných podmienok.

Detailné informácie

Podrobný popis

POPIS:

 

Meopta uvádza na trh novú generáciu puškohľadov, ktorá si kladie za cieľ uspokojiť aj tých najnáročnejších užívateľov. Materiálom používaným pre výrobu tubusov týchto puškohľadov je jedna z najkvalitnejších hliníkových zliatin, ktorá umožňuje opatriť povrch tubusu čiernou anodizáciou (tzv. eloxom). Táto povrchová úprava je molekulárne naviazaná na hliníkový materiál, čo robí povrch tubusu extrémne chemicky odolným. Okrem toho je povrch upravený špeciálnou technológiou tak, aby bol príjemný na dotyk. Zdokonalené antireflexné vrstvy MB-5501 na optike vedú k špičkovým hodnotám svetelnej priepustnosti puškohľadu medzi 94% - 95%.

 

Vlastnosti:

• premenné zväčššenie
• ľahký jednodielny tubus z najkvalitnejších Al zliatin používaných v leteckom priemysle
• jedinečná konštrukcia vnútorného mechanizmu zaisťujúca najvyššiu mechanickú odolnosť
• vynikajúca rozlišovacia schopnosť a špičková svetelná priepustnosť dosahujúca 94%-95%
• mnohonásobné antireflexné vrstvy MB-5501
• vodotesný, odolný proti vnútornému zahmleniu
• záskokový mechanizmus horizontála a vertikálna rektifikácia s krokom 1/4 in/100 yd
• modely RD s osvetleným zámerným bodom
• kvadratický priebeh rektifikácie

 

Model Meostar R1 RD s osvetleným zámerným bodom je konštruovaný pre lov za bežných svetelných podmienok (pri max. intenzite je osvetlenie bodu viditeľné aj za slnečného počasia na snehovej pokrývke). Pri nastavení ďalekohľadu na zväčšenie 1x je nožné ho s rozsvieteným bodom používať ako kolimátorový zameriavač, teda s oboma očami otvorenými. Tým sa radikálne zvyšuje prehľad strelca o dianí v okolitom teréne. Úroveň jasu možno nastaviť kolieskom na ľavej strane puškohľadu v siedmich stupňoch označených číslicami 1 - 7. Medzipolohy označené bodkou osvetlenie vypínajú, takže pootočením o jediný záskok možno osvetlenie vypnúť a naopak pootočením o jediný záskok späť zapnúť na pôvodne nastavenú úroveň. Životnosť originálnej batérie CR 2354 je asi 80 hodín, je možné použiť taktiež bežnejšie dostupné batérie CR 2032 s životnosťou okolo 60 hodín. Modely Meostar R1 RD 7x56 a 3-12x56 sú konštruované pre lov za znížených svetelných podmienok (viď modely 2100).Tubus z ocele alebo duralu:

Nemožno jednoznačne povedať, či pre hlavný tubus puškohľadu je lepšia oceľ alebo hliníková zliatina.
Oba materiály majú svoje výhody i nevýhody a z oboch materiálov skonštruovala Meopta tubusy plne vyhovujúce extrémnej záťaži, akej sú puškohľady vystavené. Oceľové tubusy sú odolnejšie voči vonkajšiemu poškodeniu, hliníková zliatina je naproti tomu ľahšia. Konštrukcia puškohľadu Meopta s oceľovými tubusmi má však jednu výhodu naviac: Využíva efekt ”teplotnej kompenzácie”, keď dĺžkové zmeny hlavného tubusu pri rôznych teplotách sú plne kompenzované dĺžkovými zmenami vnútorného tubusu nesúceho zámernú osnovu a čočky prevracajúceho systému. Táto jedinečná vlastnosť puškohľadov Artemis 2000 a Artemis 2100 v praxi znamená, že nulová paralaxa nastavená na 100 m v montážnych dielňach Meopty pri teplote 20°C, zostáva nastavená na 100 m pri love pod poludňajším slnkom rovníkovej Afriky rovnako ako na zamrznutých pláňach Aljašky.


 

Kvadratický priebeh rektifikácie:

Kvadratický priebeh rektifikácie znamená, že horizontálne aj vertikálne pohyby zámerného krža sú navzájom nezávislé a garantovaného rozsahu pohybu možno dosiahnuť v ľubovoľnom smere.

 

Zámerný kríž v prednej alebo zadnej ohniskovej rovine:

Zámerný kríž umiestnený v prednej ohniskovej rovine (za objektívom) znamená, že pri zmene zväčšenia sa súčasne s obrazom cieľa zväčšuje či zmenšuje zdanlivá veľkosť zámerného kríža. Zámerný kríž umiestnený v zadnej ohniskovej rovine (pred okulárom) znamená, že pri zmene zväčšenia obrazu zostáva zdanlivá veľkosť zámerného kríža konštantná

 

Platí teda:

• U puškohľadov s pevným zväčšením na polohe zámerného kríža nezáleží.
• Zámerný kríž v prednej ohniskovej rovine umožňuje použiť diaľkomerné stupnice aj rozhranie silných čiar pre meranie vzdialeností pri ktoromkoľvek zväčšení.


 

Použitie diaľkomernej stupnice pri krížoch 4A a 4B:

Do obrazu stupnice umiestnite cieľ, alebo časť cieľa, ktorého reálnu výšku odhadujete na 0,5 m (tento rozmer signalizuje číslice 0,5 vľavo od stupnice), tak, že spodný okraj cieľa leží na základovej ryske stupnice. Číslo nad ryskou, ktorá zodpovedá hornému okraju cieľa, udáva vzdialenosť cieľa v stovkách metrov. Ak odhadujeme napríklad výšku trupu dospelého srnca na 0,5 m, nachádza sa srnec pozorovaný podľa obrázku vo vzdialenosti asi 200 m.

 

Technické parametre:

ModelMeostar R1 1,5-6x42RD
Zväčšenie1,5-6x
Optický priemer objektívu42 mm
Závit pre filter objektívu M46x0,75
Priemer tubusu30 mm
Priemer výstupnej pupily14,8 - 7 mm
Vzdialenosť výstupnej pupily82 – 95
Zorné pole m / 100m22,4 – 6,8
Zorné pole °12,8 - 3,92 °
Zorné pole3,5-11,1 m / 100 m
Vzdialenosť výstupnej pumpily75 mm
Dioptrický rozsah okuláru±3 D
Rektifikačný rozsah116 cm / 100 m
Hmotnosť615 g
Umiestnenie zámerného obrazca2
Dioptrický rozsah okulára-3 / 3 D
Svetelná priepustnosť denná 92,00%
Svetelľná priepustnosť súmraková 90,00%
Súmrakový faktor 7,9 - 15,9
Rektifikační krok (cm/100m) 0,7
Rektifikační rozsah (cm/100m) 276
Korekcia paralaxy nie
Dĺžka 344 mm
Hmotnosť 584 g

 

 

Rozmery:

ABCDEFGH K
344mm141mm58mm 53mm49,5mm41,5mm 30mm 99mm104mm

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie