MEOPTA Meostar R2 1,7-10x42 RD, 4C, (červený bod)5038

Kód: 5038
Značka: Meopta
€1 720 / ks
Ihneď k odberu

Všestranný puškohľad pre univerzálne použitie.

Detailné informácie

Podrobný popis

MeoStar R2 1,7-10x42 RD - Všestranný puškohľad pre univerzálne použitie.

 

Šesťnásobný zoom, vysoká svetelná priepustnosť a kompaktný design tohoto univerzálneho puškohľadu MeoStar R2 1,7-10x42 vždy plne uspokojí požiadavky a v mnohých ohľadoch predčí vaše očakávanie.

Vlastnosti:

 • MeoLux – Najnovšia vrstva MeoLux je vyvinutá pre ešte lepší svetelnú priepustnosť a obmedzení nežiaducich odleskov. Všetky optické členy puškohľadov z rady MeoStar R2 sú opatrené antireflexnou vrstvou MeoLux, ktorá zaisťuje až 93-95% svetelnej priepustnosti na celý puškohľad (99,8 % na jeden optický člen). Z hľadiska výkonu za šera sú puškohľady MeoStar R2 na samej hranici dnešných technologických možností. Nové špeciálne antireflexné vrstvy MeoLux prakticky umožňujú aktívne pozorovanie a lov až do šera alebo za jasnej noci.

 • MeoDrop – Špeciálne hydrofóbne vrstvy odvádzajú vodu, prach a mastnotu z povrchu optických členov, čím pomáhajú udržanie čistého, brilantného obrazu. Sú založené na princípe lotosového efektu; špecifická mikroskopická vrstva spôsobí, že sa nežiadúce prachové alebo vodné čiastočky zhlukujú do kvapiek, ktoré jednoducho z povrchu šošovky skĺznu. Optické členy opatrené vrstvou MeoDrop sa ľahko čistí a nevznikajú na nich šmuhy.

 • MeoShield - Kremíková vrstva aplikovaná za pomoci iontov chráni vonkajšie povrchy šošoviek pred poškriabaním a oderom, a to aj v poľných podmienkach.

 • MeoQuick - Rýchloostrenie MeoQuick umožňuje rýchle zaostrenie a poskytuje dostatočne široký rozsah pre prispôsobenie obrazu ľudskému oku.

 • Točítka rektifikácie MeoTrak II - Točítka rektifikácie MeoTrak II prinášajú presné krokové nastavenie s vynikajúcou opakovateľnosťou a presnosťou. Hmatateľné a počuteľné záskoky zaisťujú presné nastavenie v poľných podmienkach.

 • RD2 - Osvetľovač zámerného obrazca novej generácie s možnosťou nastavenia 8 stupňov intenzity osvetlenia a s vypínaním v medzi polohách.

 • Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty sú v Meopte vyrobené, starostlivo očistené, vyleštené a precízne zložené pre špičkový výkon.

 • Zámerná osnova na sklenenej podložke - Precízne vyleptané zámerné kríže do sklenenej podložky ponúka výnimočné stanovenie cieľa pre všetky strelecké aplikácie.

 • Prevracacia sústava – Vyvinutá pre maximálna odolnosť proti spätným nárazom aj zbraní veľkých kalibrov, výsledkom je opakovateľná presnosť a stálosť zámerného bodu.

 • Hliníkový tubus 30 mm – Jednodielny tubus z ľahkých hliníkových zliatin používaných v leteckom priemysle, odolný a pevný, zaručujúci dlhú životnosť, je opatrený špeciálnou eloxovou povrchovou úpravou odolnou proti oderu, čierny matný povrch eliminuje odlesky.

 • Vodotesný - Všetky puškohľady Meopta sú 100% vodotesné, ponorné a sú plne chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.

 • Plnené dusíkom – Všetky puškohľady sú hermeticky uzatvorené, plnené inertným plynom, čo 100% zabraňuje vnútornému roseniu.

 

Technické parametre:

 

Model MeoStar R2 1,7-10x42 RD
Zväčšenie 1,7 - 10x
Priemer objektívu 42mm
Priemer tubusu 30mm
Priemer výstupnej pupily 11,1 – 4,2 mm
Vzdialenosť výstupnej pupily 98 – 94mm
Zorné pole 12,5 - 2,1°
Zorné pole (m/100m) 21,9 – 3,7m
Poloha zámerného obrazca 2
Dioptrický rozsah okulára +3 / -3 dpt
Svetelná priepustnosť denná - typická 94,50%
Rektifikačný krok (cm/100m) 0,7cm
Rektifikačný rozsah 88 MOA
Korekcia paralaxy (y/n) nie
Hmotnosť 576g
Celková dĺžka 328mm
Dĺžka tubusu 157mm

 

Dodatočné parametre

Kategória: Puškohľady
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: