MEOPTA Meostar R2 1,7-10x42 RD, 4K, (červený krížik)

Kód: 5039
Značka: Meopta
€1 159 / ks
Ihneď k odberu

Najvyššia rada puškohľadov MeoStar R2 ponúka mimoriadne široké zorné pole, vysokú svetelnosť a nový 8 stupňový systém osvetlenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

MeoStar R2 1,7-10x42 RD - Všestranný puškohľad pre univerzálne použitie.
 

Šesťnásobný zoom, vysoká svetelná priepustnosť a kompaktný design tohoto univerzálneho puškohľadu MeoStar R2 1,7-10x42 vždy plne uspokojí požiadavky a v mnohých ohľadoch predčí vaše očakávanie.

Vlastnosti:

 • MeoLux – Najnovšia vrstva MeoLux je vyvinutá pre ešte lepší svetelnú priepustnosť a obmedzení nežiaducich odleskov. Všetky optické členy puškohľadov z rady MeoStar R2 sú opatrené antireflexnou vrstvou MeoLux, ktorá zaisťuje až 93-95% svetelnej priepustnosti na celý puškohľad (99,8 % na jeden optický člen). Z hľadiska výkonu za šera sú puškohľady MeoStar R2 na samej hranici dnešných technologických možností. Nové špeciálne antireflexné vrstvy MeoLux prakticky umožňujú aktívne pozorovanie a lov až do šera alebo za jasnej noci.

 • MeoDrop – Špeciálne hydrofóbne vrstvy odvádzajú vodu, prach a mastnotu z povrchu optických členov, čím pomáhajú udržanie čistého, brilantného obrazu. Sú založené na princípe lotosového efektu; špecifická mikroskopická vrstva spôsobí, že sa nežiadúce prachové alebo vodné čiastočky zhlukujú do kvapiek, ktoré jednoducho z povrchu šošovky skĺznu. Optické členy opatrené vrstvou MeoDrop sa ľahko čistí a nevznikajú na nich šmuhy.

 • MeoShield - Kremíková vrstva aplikovaná za pomoci iontov chráni vonkajšie povrchy šošoviek pred poškriabaním a oderom, a to aj v poľných podmienkach.

 • MeoQuick - Rýchloostrenie MeoQuick umožňuje rýchle zaostrenie a poskytuje dostatočne široký rozsah pre prispôsobenie obrazu ľudskému oku.

 • Točítka rektifikácie MeoTrak II - Točítka rektifikácie MeoTrak II prinášajú presné krokové nastavenie s vynikajúcou opakovateľnosťou a presnosťou. Hmatateľné a počuteľné záskoky zaisťujú presné nastavenie v poľných podmienkach.

 • RD2 - Osvetľovač zámerného obrazca novej generácie s možnosťou nastavenia 8 stupňov intenzity osvetlenia a s vypínaním v medzi polohách.

 • Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty sú v Meopte vyrobené, starostlivo očistené, vyleštené a precízne zložené pre špičkový výkon.

 • Zámerná osnova na sklenenej podložke - Precízne vyleptané zámerné kríže do sklenenej podložky ponúka výnimočné stanovenie cieľa pre všetky strelecké aplikácie.

 • Prevracacia sústava – Vyvinutá pre maximálna odolnosť proti spätným nárazom aj zbraní veľkých kalibrov, výsledkom je opakovateľná presnosť a stálosť zámerného bodu.

 • Hliníkový tubus 30 mm – Jednodielny tubus z ľahkých hliníkových zliatin používaných v leteckom priemysle, odolný a pevný, zaručujúci dlhú životnosť, je opatrený špeciálnou eloxovou povrchovou úpravou odolnou proti oderu, čierny matný povrch eliminuje odlesky.

 • Vodotesný - Všetky puškohľady Meopta sú 100% vodotesné, ponorné a sú plne chránené proti vlhkosti, dažďu a snehu.

 • Plnené dusíkom – Všetky puškohľady sú hermeticky uzatvorené, plnené inertným plynom, čo 100% zabraňuje vnútornému roseniu.

 

 Technické parametre:

Model Meostar R2
Zväčšenie 1,7 - 10x
Priemer objekívu 42mm
Závit pre filter objektívu M46x0.75
Priemer výstupnej pupily 11,1 - 4,2 mm
Priemer tubusu 30 mm
Poloha zámernej osnov 2.ohnisková rovina
Zorné pole 12,50° - 2,10°
Zorné pole (m/100m) 21,9 – 3,7
Dioptrický rozsah okuláru +/- 3 D
Svetelná priepustnosť denná / súmraková 94,5% / 92%
Súmrakový faktor 8,4 – 20,5
Rektifikačný krok cm/100m 0,7
Rektifikačný rozsah MOA 88
Rektifikačný rozsah cm / 100m 256,00%
Korekcia paralaxy nie
Dĺžka 328 mm
Hmotnosť 576 g

 

Dodatočné parametre

Kategória: Meopta
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: