Sauvestre .308Win. 8,75g./135grs. FIP - Fleche Interne

Kód: 1169
Produkt je nepredajný na diaľku
Značka: Sauvestre
€4,86 / ks
Ihneď k odberu

Guľové strelivo Sauvestre kal. 308Win. Predajné balenie po 16 kusov. Uvedená cena je za 1 kus náboja. Iba osobný odber v predajni po predložení Zbrojného  preukazu a Preukazu zbrane,  nezasielame.

Detailné informácie

Podrobný popis

FIP rifle cartridges part - Strelivo do guľovníc so strelou FIP “šíp osadený vo vnútri strely”

Strelivo FIP do guľovníc s “šípom osadeným vo vnútri strely” značky Sauevestre je dostupné v troch kategóriach:

  • Drive hunting (Pre streľbu na krátke a stredné vzdialenosti)
  • Stalking game (Pre streľbu na stredné a dlhé vzdialenosti)
  • Delayed expansion (Strela s oneskorenou expanziou)

Táto strela zodpovedá požiadavkám na lov veľkej zvery, pričom nezáleží na spôsobe lovu. Je vyrobená z bimetalickej zliatiny, bez prítomnosti olova. Ponúka najpokrokovejšiu technológiu pre poľovné strelivo.

Drive hunting:

Strela FIP pre Drive Hunting dosahuje najlepší účinok pri streľbe na krátke a stredné vzdialeností, až do 300m (čo je aj maximálna povolená vzdialenosť vo Francúzku.

Strižná hrana strely zaručuje rozsiahle krvácanie v prípade “odbehnutia“ zvery. Obvodové drážky znižujú trenie pri prechode hlavňou, redukujú stratu tlaku a tým obmedzujú typický pokles úsťovej rýchlosti, v dôsledku čoho sa dosahujú výnimočné výsledky pri love na vysokú zver naprieč všetkými zemskými kontinentmi.

 

Stalking game:

Strela FIP pre Stalking Game umožňuje dosiahnuť veľmi nízku a aerodynamickú trajektóriu dráhy strely a je špeciálne vyvinutá pre lov vysokej zvery. Ponúka najlepší zastavovací účinok pri streľbe na stredné a veľké vzdialenosti, s možnosťou prekročenia vzdialenosti 300m.

 

Oblý tvar strely (Boat Tail) umožňuje redukovať aerodinamický odpor a tvarované hrany jej zabezpečujú vynikajúci balistický koeficient. V dôsledku čoho je táto strela mimoriadne presná a tým sa stáva bezkonkurenčnou pri streľbe na vysokú zver.
 

Delayed expansion:

Strela FIP s oneskorenou expanziou (Delayed expansion) je špeciálne vyvinutá pre lov africkej zvery. Projektil po preniknutí kožou zvieraťa “brutálne“ uvoľní svoju energiu čím ničí hlbšie tkanivo.

Jej profil zaisťuje excelentný zastavovací účinok ako aj výnimočnú presnosť pri streľbe na stredné a veľké vzdialenosti pri minimalizovaní rizika odrazu strely. Strela v sebe nesie v presne určenom mieste jeden, prípadne viacero vysoko odolných nerezových šípov, čo jej umožňuje dosiahnuť požadovanú priebojnosť tvrdými časťami zvieraťa. Dutina na hrote strely iniciuje začiatok expanzie a šíp (šípy) umožňujú vytvorenie výnimočného hríbu, bez jeho roztrieštenia.
 

Balistická tabuľka kal 300Win. Mag. 10,60g / 164grs. 

Dĺžka hlavne 61cm        
         
Vzdialenosť m 0 100 200 300
Rýchlosť m/s 860 705 567 447
Energia j 3221 2174 1407 874

 


 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: